Tarihçe


ARM tabanlı st32 mikro işlemci araba kurulama havlusu veren satış otomatı prototipi üretilerek ilk satış otomatımızla katıldığımız CNR Expo fuarında tanıtımını yaptığımız o yıllardan bugün 8500’den fazla noktada yer alan sadece araba kurulama havlusu veren satış otomatı sayısı…

Eski bir matematikçi olan “Hero of Alexandria”nın eski tapınaklara su dağıtmak için jeton ile çalışan bir sistem kullandığı düşünülürse, satış otomatlarının tarihinin milattan önce 215 yıllarına kadar dayandığı söylenebilir.
Yakın geçmişte, 1888’li yıllardan sonrasına bakıldığında “Thomas Adams of Newyork” şirketinin tren istasyonlarında Tutti Frutti sakız makinalarının kullanması, günümüz insanlarının alışveriş alışkanlıkları için devrim niteliğinde olmuştur.
Satış otomatı endüstrisi sadece Amerika’da 30 milyar dolarlık bir ekonomik hacime sahip bir sektördür.
Günümüzde insanlar artık neredeyse düşünebildikleri her şeyi bu makinalardan temin edebiliyorlar. Süregelen satış otomatı ürünlerinin dışında, artık insanlar elektronik cihazlardan ilaca kadar her türlü ihtiyaçlarını Otomatik Satış Makinelerinden sağlayabilmektedirler.
Teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte satış otomatlarının kullanılması vazgeçilmez bir kazanç yöntemi olmuştur. Satış otomatı işletmecileri diğer iş kollarına kıyasla büyük bir avantaj ve kazanç kapısını aralamaktadırlar.
Diğer bilinen satış yöntemleriyle kıyaslandığında Satış Otomatı İşletmeciliği tamamen nakit, sürekli ve öngörülebilir bir gelir kaynağı sağlamaktadır. Satış otomatları işletmeciliğini yapan kuruluşlar, müşterilerine ürünlerin toptan alımını gerektirmeden çok çeşitli ürünlerin modern ve hijyenik biçimde temini olanağını sunmaktadırlar.

Bunun yanı sıra bazı Satış Otomatı ithalatçıları aynı zamanda distribütör firma rollerini üstlenmektedir. Böylelikle hem kendi çalıştırdığı Satış Otomatlarını uygun fiyatla satın alabilmekte hem de sahip olduğu Satış Otomatlarının satış potansiyellerini değerlendirerek karlarını maksimize etmektedirler. Kalite normlarına uygun (CE) sertifikalı üretilen otomatik satış makineleri uzun yıllar kullanılabilecek ve tabiatı ile bakım ve parça değişimi gerektirmeyen makinelerdir.

Bir ülkede ticari bir konu popüler olunca herkes o konuya adeta hücum etmektedir. Bakıyoruz dün 1 tane olan süpermarket , bugün aynı bölgede 3 tane ya da eskiden 1 tane olan emlak ofisi şimdi 3 tane…

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.
Ancak bireylerin ihtiyaç duyduğunu ürünü direkt sunmak ve alternatifsiz olmak sürekli kazancı beraberinde getirmektedir.

Rulomatik ticari markasının sahibi Otomatsan 2011 yılında bağlı olduğu Anadolu bilişim grup şirketleri içerisinde kurulmuştur. Otomatsan ileri teknoloji üreten, bu üretimde yaklaşık 3 milyon Euro’ luk bir yatırımla tam otomatik satış otomatı fabrikasını kurmuştur. Satış otomatı üretimine PCT aracılığıyla Patent / korunma haklarını alarak başlamıştır . Önümüzdeki yıllık planda, oluşturduğumuz projeler ve stratejik plan ile Otomatsan'a ait ticari marka olan Rulomatik bir “Dünya Markası” olacaktır.

Otomatsan Satış Otomatları konusunda dünyadaki en son yeniliklere adapte, kendi ana kartını ve parçalarını kendi üretebilen, saç halinde giren metalin, yüksek teknolojili ürün olarak çıktığı üretim tesisine sahip olan Otomatsan, mdb-executive çalışabilen, en yüksek performanstaki mikroişlemci seçimleri ile temassız kredi kartı, kağıt para, bozuk para , personel kartlarıyla, akıllı kartlar ile çalışabilen cihazlar üretmektedir.

Patent haklarına sahip olduğu inovatif satış otomatı ve iç hazne ürün seçenekleri günümüzde;

Araba kurulama havlusu veren satış otomatları,

Araba içi renkli ve parfümlü oto paspas veren satış otomatları,

Kurulanma havlusu veren satış otomatları,

Plaj havlusu veren satış otomatları,

İbadethaneler için ihtiyaç duyulan ürünleri veren satış otomatları,

 

Otomatik Çorap satışı yapan satış otomatları,

Spor salonlarında kullanılmak üzere özel sporcu havlusu veren satış otomatları ve satış otomatlarında yer alan iç hazne / sarf malzemeleri gibi geniş üretim kapasitesinden oluşur.

Arkasında üretim tecrübesi olan Kalite, Ekonomi ve Satış Sonrası Hizmetini bir arada bulabilecek, teknik eleman istihdam derdini düşünmeden, Rulomatik satış otomatları filonuzu kurup, sürekli ve istikrarlı kazanç sağlamaya başlayacaksınız. 


RULOMATİK™ TARİHÇEMİZDE GEZİNİN

Rulomatik™'in tarihçesine göz atın ve nasıl Dünya genelinde en büyük satış otomatı üreticisi haline gelmekte olduğumuzu öğrenin.

RULOMATIK TARİHÇESİNİ GÖRÜN

RULOMATİK HAKKINDA S.S.S

Siz sordunuz , biz de cevap verdik Rulomatik™ markası,satış otomatlarımız ve çok daha fazlası hakkında Sıkça Sorulan Sorular.

RULOMATİK™ HAKKINDA TÜM SIKÇA SORULAN SORULARI GÖRÜN

Rulomatik hakkında bilgi mi almak istiyorsunuz?

Başvuru formumuza tıklayarak kolayca bilgi alabilirsiniz.

Bilgi Al