BTSO ARACILIĞIYLA DÜZENLENEN TÜRK-ALMAN TİCARET GÜNLERİ’NE RULOMATİK KATILIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ


rulomatik-btso-rulmatik almanya- rulomatik hollanda

Türk-Alman Ticaret Günleri’nin 17.’si Almanya Büyükelçiliği, Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası ve Almanya Yakın ve Orta Doğu Yatırım Destek Birliği (NUMOV) işbirliğinde etkinlik Bursa Ticaret ve Sanayi Odası BTSO Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.

İki ülke ticaret hacminin gelişmesinde katkı sağlayan Türk ve Alman iş insanlarının, şirket temsilcilerinin katıldığı buluşmada Almanya Büyükelçiliği, Alman-Türk Sanayi ve Ticaret Odası ve Almanya Yakın ve Orta Doğu Yatırım Destek Birliği (NUMOV) ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası BTSO tarafından Rulomatik ticari markamıza özel olarak sunulan sunum alanında yerini aldı ve ikili görüşmelere katıldı.

Üretim ve geliştirme patent haklarına sahip olduğumuz, Rulomatik satış otomatlarımız arasında en başta araba kurulama havlusu veren satış otomatımız çok dikkat çekti. Sebebi çok açıktı aslında Dünya genelinde arabalarını / otomobillerini yıkayan sürücülerin ilk ihtiyaç duyduğu araba kurulama havlusu/bezi , Rulomatik satış otomatlarından 7 gün 24 saat arabalar/ otomobiller için özel olarak üretilen kurulama, temizleme, parlatma (all in one) bir arada sunularak satılmasıydı.

Sporcu havlusu veren satış otomatımız bu etkinlikte ilk kez kamuoyuna tanıtıldı ve ihtiyaca yönelik üretilmesinin başarısını, beğenisini daha ilk süreden gösterdi. Alman iş adamları ve şirket temsilcileri yanı sıra uluslararası ticaret temsilcileri tarafından tam not aldı. En kısa sürede kendi pazarlarında yer almasını isteyen girişimci ve iş adamları, şirket yetkililerimizle ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Ayrıca etkinliğin konuşmacıları arasında yer alan ve açılışında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, küresel ticarette söz sahibi olan iki ülkenin siyasi, ekonomik, askeri ve beşeri boyutlarıyla köklü ilişkilere sahip olduğunu söyledi.Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolosu Michael Reiffenstuel, “Bursa, Türkiye ekonomisinin kalbinin attığı bir şehir. Almanya’nın İstanbul’dan sonra en çok yatırım yaptığı ikinci şehir. Ekonomik bağlar son derece değerli. Önümüzdeki süreçte de birlikte çalışmaya devam etmeliyiz.” dedi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Türk-Alman Ticaret Günleri etkinliği kentimiz için de büyük önem taşıyor. Burada yapılacak iş görüşmeleri iki ülke arasındaki ticaret köprülerini geliştirecek.” ifadelerini kullandı. DEİK Türk Almanya İş Konseyi Başkanı ve Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young, Türkiye ve Almanya arasında yüzlerce yıllık stratejik ortaklığın olduğunu söyledi. “Türkiye bizim için her zaman cazip bir ülke. Yüksek performanslı üretim, nitelikli iş gücü ve bölgesel avantajlardan dolayı Türkiye’ye büyük önem veriyoruz. ifadelerini kullandı. Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Thilo Pahl, “Bu etkinlikte firmalarımız yeni ticari partnerler bulacak. İki ülkenin mutlaka birlikte hareket ederek iş hacmini artırması gerekiyor. Bizler bu noktada her zaman iş insanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Kapılarımız her zaman size açık.” ifadelerini kullandı.

"