2018 YILI SON ÇEYREĞİ SONUÇLARI RULOMATİK™ “DEVAMLI BÜYÜME VE ARTAN KÂRLILIK”


automated-vending machine-araba kurulama havlusu satis otomati-satis otomati-bez otomati-towel vending-havlu makinesi-havlu makinasi-bez makinesi-rulomatik-araba kurulama havlusu

Rulomatik global pazarda tüketiciye günün her dakikası ihtiyaç duyduğu ürünleri sürekli aynı kalitede ve ekonomik fiyata satın alma imkanı vermesinin yanı sıra rekabetçi ürünleri ve iş ortağı odaklı hizmetler sayesinde pazardaki konumunu daha da güçlendirmektedir. 

Özellikle self servis araba yıkama sektörüne hitap eden patentli ürünleri ile global pazarda organik büyümenin yanı sıra, yerleşik pazarlardaki yerel kazanımlar genel artışa katkıda bulunmuştur. 

Sürdürülebilirlik politikasına dayalı devam eden stratejik inisiyatiflerin uygulanması planlı şekilde ilerlemektedir. Rulomatik'in güçlü marka bilinirliği, sağlıklı finansal yapısı, etkin ürün planlaması ve verimlilik odaklı stratejisi sayesinde, istikrarlı ve karlı büyüme kaydetmektedir.

Rulomatik global yaygınlaşmasına ağırlık verdiği 2018 yılı ikinci yarısı döneminde distribütörleri ile birlikte ciro hedeflerinin de üzerine çıkarak konsolide gelirlerini yüzde 47 artırmıştır. Bu başarıyı sürdürülebilir kılan ve memnuniyet verici bir büyüme hızı yaratan, toplam büyümenin yanı sıra Dünya'da bir önceki yıla göre açık olan  ülke distribütörlükleri ve bayilerinde  büyümenin yüzde 55,5 düzeyinde gerçekleşmesi bize güç vermektedir. Her geçen gün artan müşteri trafiği, yeni müşteri kazanımı, yükselen satışa dönüş oranı ve doğru ürün-doğru fiyat stratejisiyle bu büyümenin devamlılığını sağlamaktadır. Müşterinin markamıza ve yüksek kaliteli ürünlerimize gösterdiği güven ve ilgi sayesinde var olmayı hedeflediğimiz ülke sayısına ulaşmaya ve pazardaki payımızı artırmaya devam ediyoruz.

Mevcut ülkelerdeki Rulomatik satış otomatlarının etkili yaygınlaşma performansın yanı sıra, ekim-aralık arası dönemde 8 yeni ülkeye distribütörlük lisans hakkımızı verdik, mevcut ülke içi bayilerimizin satış alanını genişleterek her gün 270 bine yakın insana Rulomatik satış otomatlarında ürünleri satın almasını sağladık. Yatırımlarımızı verimlilik esasına göre sürekli gözden geçiriyoruz. Dünya’daki satış otomat ekosisteminin gücüne olan  güvenimizle bu yıl için planladığımız 25 yeni Rulomatik ülke distribütörlüğü ve ülke içi bayiliği açılışını gerçekleştireceğiz ve büyümeye devam edeceğiz.